Başkanın Mesajı

Uluslararası düzeyde itibarlı bir kurumsal yapıya ulaşmak ve bu kurumsal yapı ile çıktığımız yolculuğumuzda 14 yılı geride bırakmış bulunuyoruz.
Birlikte hareket ettiğimiz İhracatçılarımız ve Yurt dışı İş Ortaklarımız için  değer oluşturmak ve beklentilerine karşılık vermek, önceliğimiz olmuştur.

Her başarının temelinde bir hedef ve bu hedefin gerçekleşmesi için yapılması gerekenleri hayata geçirmek vardır. Kurulduğu günden bu yana faaliyet gösterdiğimiz Uluslararası Ticarette başarılı ve öncü çalışmalara imza atan GLOBUS TRADE COMPANY Dış Ticaret Sanayi A.Ş. bu anlamda fark oluşturmaya devam etmektedir.

Bir şirketin başarılı olabilmesi için hem Yönetim Kurulu’nun hem de üst yönetimin; şirketin stratejisi, hedefleri ve amaçları ile ilgili ortak bir görüşe sahip olması gerekliliğine inanarak, çalışma çerçevesinin açık bir şekilde belirlenmesi ile oluşturulan bir yapıda hareket etti. Düşündüğümüzde bizi başarıya götüren süreçte; belirtilen yapıda hareket etmemizin çok faydalı olduğu görülmektedir.

Hizmet kalitemizi ve İş Ortaklarına sunmuş olduğumuz desteği, Dünyanın diğer bölgelerinde de sağlamak adına; 2018 Nisan ayında GLOBUS TRADE COMPANY Dış Ticaret Sanayi A.Ş. AVRASYA ofisini İSTANBUL / TÜRKİYE ' de faaliyete geçirdik.

GLOBUS TRADE COMPANY Dış Ticaret Sanayi A.Ş.; İhracatına aracılık hizmeti verdiğimiz firmalarımıza Gümrük Mevzuatı, Vergi Mevzuatı başta olmak üzere birçok konuda önemli faydalar sağladığı gibi YMM ve Eximbank mevzuatları içinde yardımcı olacaktır.

Hizmet kalitemizi ve İş Ortaklarına sunmuş olduğumuz desteği, Dünyanın diğer bölgelerinde de sağlamak adına; 2020 Temmuz ayı içerisinde GLOBUS TRADE COMPANY Dış Ticaret Sanayi A.Ş.  AVRUPA ofisini LONDRA / İNGİLTERE'de faaliyete geçirdik.

2008 yılında 1 milyon USD ve 2019 yılında 3 milyon USD İthalat-İhracat hacmi ile iyi bir ivme yakalamış olan GLOBUS TRADE COMPANY Dış Ticaret Sanayi A.Ş.; aynı yıllarda Hazır Giyim ve Konfeksiyon, Gıda, Demir Çelik, Makine, Otomotiv Yedek Parça gibi yeni sektörlere de hakim olmuştur. 2019 yılını da; geçmiş yıllarda ulaşmış olduğumuz başarıyı elde ederek kapatmış bulunuyoruz. ABD, İngiltere, Ukrayna, Polonya, Malezya, Somali, Bangladeş, Sudan, Moritanya, Burkina Faso gibi 35 ülke ile İhracat-İthalat yaparak, Dünyanın bir çok destinasyonuna ticaret gerçekleştirmiş, yeni iş ortaklarımızla fark oluşturmuştur.

GLOBUS TRADE COMPANY Dış Ticaret Sanayi A.Ş.; hak ettiği başarısı ile 2022 yılını 200 milyon USD İthalat-İhracat rakamı hedefleyerek, emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Büyük bir tutku ile iş ve çözüm ortaklarımızla beraber kazanma amacımız, bizlerin heyecanını hep canlı tutmaya devam edecektir.

Bizlerin yeni projesi kendi faaliyet konumuz çerçevesinde şirketimizi hep bir adım öteye ilerlemesini sağlayacak yatırımlardır. Bildiğimiz sevdiğimiz işi yapmaktan vazgeçmeyip GLOBUS TRADE COMPANY Dış Ticaret Sanayi A.Ş.‘nin adını her daim övgülerle korumak en büyük temennimizdir.

Başarıda esas olan sürekliliktir. İster birey olarak ister girişimci olarak hedefiniz yoksa sahip olduğunuz kapasite, potansiyel, üretim faktörleri de bir anlam ifade etmeyecektir. Bu doğrultuda; geçmiş yıllarda yakalamış olduğumuz başarıların üzerine yenilerini ekleyerek yolumuza devam edeceğiz.

GLOBUS TRADE COMPANY Dış Ticaret Sanayi A.Ş. / TÜRKİYE

CEO / Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet OĞUZ